понеділок, 17 вересня 2018 р.

Календарно-тематичне планування 9 клас Карп'юк (змістові лінії)

Календарно-тематичне планування з англійської мови для 9 класу (3 години) за підручником Карп'юк. І семестр - 3 години на тиждень.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

КТП 5 клас Карп'юк (змістові лінії)

Календарно-тематичне планування з англійської мови для 5 класу (3,5 години) за підручником Карп'юк. І семестр - 4 години на тиждень. ПЕРЕГЛЯНУТИ

четвер, 30 серпня 2018 р.

Орієнтовні параметри навчально-пізнавальних досягнень учнів. Початкова школа

Уміння
Клас
1
2
3
4
Сприймання на слух (Аудіювання)
Обсяг прослуханого у запису матеріалу (у межах)
1 хв
1-1,5 хв
1,5-2 хв
2 хв
Зорове сприймання (Читання)
Обсяг одного тексту в словах (у межах)
20-50
50-80
80-100
100-150
Усна взаємодія(Діалог)
Висловлення кожного співрозмовника у репліках, правильно оформлених у мовному відношенні (у межах)
1-3
3
4
5
Усне продукування (Монолог)
Обсяг висловлення у реченнях (у межах)
1-3
3-4
4-5
5-6
Писемне продукування (Письмо)
Обсяг письмового повідомлення у словах (у межах)
5-10
10-25
25-40
40-50

Мовний інвентар – граматика 1 клас Програма О.Я. Савченко

Категорія
Структура
Clause
'have' in the present tense
'be' in the present tense
Determiner
'this is' for an introduction
'a/an' with single countable nouns
possessive adjectives ‘my, your, his, her, its, our, their’
'how' questions for time, measurement, size and quantity
Modality
'can' for ability
Noun
regular nouns – singular and plural
Phrase
'be' + adjective (size, colour, emotional state)
Pronoun
personal pronouns ‘I, you, he, she, it, we, they’
wh-questions
Verb
Imperatives

Загальні характеристики ситуативного спілкування. 1 клас. Програма Савченко

Тематика ситуативного спілкування
Мовний інвентар – лексичний діапазон
Мовленнєві функції
Я, моя родина і друзі
члени родини
числа від 1 до 10
вік молодших членів сім’ї
·        привітатися
·        попрощатися
·        вибачитися
·        подякувати
·        представити себе/когось
·        називати/описувати когось/щось
·        ставити запитання і відповідати на них
·        розуміти та виконувати прості вказівки/інструкції/команди
·        розуміти прості інформаційні знаки
·        вітати зі святом
·        виражати настрій
Дозвілля
кольори
іграшки
дії
дні тижня
Природа
домашні улюбленці
Свята
(в Україні та у країні виучуваної мови)
назви свят
вітання
Харчування
просте меню
Школа
шкільне приладдя
шкільні меблі


Навчальна програма є рамковою, а відтак не обмежує діяльність учителів у виборі порядку вивчення та змісту кожної теми. Деякі теми можуть вивчатись інтегровано, наприклад, Я, моя родина і друзі + Свята й традиції, Я, моя родина і друзі + Помешкання.
Мовний інвентар є орієнтовним і добирається відповідно до комунікативної ситуації, потреб учнів та принципу концентричного навчання. Він не є метою навчання, тому й не розглядається як окремі лексичні або граматичні теми.
Розпочинаючи вивчення іноземної мови, учні початкової школи ще не достатньо володіють лінгвістичними поняттями рідної мови. Тому граматичні структури засвоюються імліцитно пшляхом сприймання мовленнєвих зразків у комунікативних ситуаціях. Більшість граматичного матеріалу вивчається на рівні лексичних одиниць: учні засвоюють окремі граматичні явища у мовленнєвих зразках, і їм не потрібно пояснювати морфологічні та синтаксичні зв'язки між частинами мови або структурними одиницями, що входять до зразка.

Англійська мова Освітня програма О.Я. Савченко


ІНШОМОВНА ГАЛУЗЬ
ІНОЗЕМНА МОВА

Пояснювальна записка


Мета початкової загальної середньої освіти

Головна мета навчання іноземної мови у початковій школі полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, що забезпечується лінгвістичним, мовленнєвим і соціокультурним досвідом, узгодженим з віковими можливостями молодших школярів. 
Початковий етап навчання іноземної мови у сучасному загальноосвітньому навчальному закладі надзвичайно важливий, оскільки в цей період закладаються психолінгвістичні основи іншомовної комунікативної компетенції, необхідні та достатні для подальшого її розвитку й удосконалення. Тут відбувається становлення засад для формування іншомовних фонетичних, лексичних, граматичних та орфографічних навичок, а також умінь сприймати на слух, говорити, читати й писати у межах визначених програмою результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Зміст навчання іноземної мови у початковій школі добирається відповідно до психо-фізіологічних особливостей учнів молодшого шкільного віку.
У початковій школі важливо зацікавити учнів вивченням іноземної мови, викликати в них позитивне ставлення до предмета, вмотивувати необхідність володіння іноземною мовою як засобом міжкультурного спілкування.

Завдання іноземних мов у реалізації мети початкової загальної середньої освіти


НУШ "How to sit when you are a kid"



Підручники 1 клас НУШ Карп'юк

На сайті lib.imzo.gov.ua є можливість переглянути та скачати підручники з англійської мови для 1 класу НУШ.

Карп'юк 1 клас ПЕРЕГЛЯНУТИ

Аудіододаток можно скачати на сайті libra-terra.com.ua

Змістові лінії англійська мова


вівторок, 28 серпня 2018 р.

Вивчення іноземних мов у 2018-2019 ТИПОВІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ


       Вивчення іноземних мов у 2018-2019 навчальному році буде здійснюватися за  декількома Державними стандартами та  Типовими освітніми програмами, а саме:
-         для учнів 1 перших класів за новим  Державним стандартом початкової освіти, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2018 року №87 та Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О. Я. Савченко» і Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна;
-         для учнів 2-4 класів за Державним стандартом початкової загальної освіти, затвердженого постановою КМУ від 20 квітня 2011 року № 462 та Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня (початкова освіта), затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018 № 405;

Методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у 2018/2019 навчальному році


Старт «Нової української школи»
          За концепцією Нової української школи, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.
              На сьогодні учні часто спроможні відтворювати лише фрагменти несистематизованих знань, проте часто не вміють застосовувати їх для вирішення життєвих проблем. Матеріал підручників затеоретизований, переобтяжений другорядним фактологічним матеріалом.   Дитині недостатньо дати лише знання. Набагато важливіше  навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Концепція Нової української школи ґрунтується на «Рекомендаціях  Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя».
Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити особисту реалізацію та життєвий успіх протягом усього життя.

середа, 20 червня 2018 р.

HУШ - Навчальна платформа для підготовки вчителів англійської мови!

З 19 червня відкрили платформу для проходження курсів онлайн для вчителів, які будуть викладати в перших класах.
We live in a time of dramatic change. Each day is marked by astonishing technological innovation, and never has the diversity and complexity of human society been as evident as it is now. Committed to the belief that there is no more vital place to address this new reality than in the realm of children’s education, the Ministry of Education and Science of Ukraine has decided on a new reform for the nation’s elementary education system – the New Ukrainian School (NUS).

Зареєструватися можно за посиланням 

пʼятниця, 15 червня 2018 р.

Таблиця переведення тестових балів ЗНО з англійської мови 2018

Усі тести з іноземних мов містили 59 завдань, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 72 тестових бали.

Таблиця переведення тестових балів з англійської мови у шкалу 1-12 балів:

Essay writing

Clear instruction for writing an essay. 

четвер, 14 червня 2018 р.

Поріг ЗНО (англійська мова 2018)

14 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг «склав/не склав» для ЗНО з чотирьох іноземних мов: англійської, німецької, французької та іспанської, який у 2018 році буде однаковим для усіх мовних тестів, і дорівнюватиме 19 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
Кількість учасників ЗНО, які не склали тест з англійської мови складає 10 638 осіб, що дорівнює 13% від загальної кількості учасників тестування.

субота, 9 червня 2018 р.

Результати попереднього аналізу проведення ЗНО з англійської мови 2018

Фахівцями Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти було проведено аналіз попередніх результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, зокрема характеристик як окремих частин сертифікаційної роботи, так і сукупності завдань №1 - 58 тесту. Усі розрахунки були здійснені за результатами обробки більш ніж 95% бланків відповідей типу А (усі завдання тесту крім завдання №59, частина «Письмо») учасників тестування. Крім того, було проаналізовано відповідність характеристик техніки, яку було використано в пунктах проведення ЗНО, встановленим вимогам. Дослідження показало, що успішність учасника тестування на завданнях з аудіювання прямо пов’язана з його/її успішністю із виконання інших завдань тесту

ДАЛІ

четвер, 7 червня 2018 р.

Вебінар "Communication in the Young Learners’ Classroom" в НУШ Cambridge University Press

Видавництво Cambridge University Press та компанія Лінгвіст 15 червня в 16-00 запрошують прослухати безкоштовний вебінар, присвячений темі розвитку комунікативних навичок у учнів перших класів на уроках англійської мови в Новій Українській Школі. По закінченню вебінару учасники отримають сертифікат від видавництва Кембриджського університету.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

субота, 2 червня 2018 р.

Аудіювання ЗНО 2018 (Скарги та апеляції)

Дуже багато скарг та апеляцій надходить до Українського центру оцінювання якості освіти щодо якості звучання. Український центр надав роз'яснення. Я вважаю, що спочатку потрібно було забезпечити рівні умови проходження цього завдання - можливість прослуховування запису в навушниках, а тоді лише включати аудіювання в ЗНО.
Прошу ознайомитися з роз'ясненням Українського центру оцінювання якості освіти

Результати ІІ етапу вибору підручників для 1 кл. англійська мова

Відомі результати голосування за підручник з англійської мови для 1 класів НУШ!
Результати – підручники Quick Minds (адаптоване видання від Cambridge University Press) та Smart Junior (адаптоване видання від MM Publications) отримали понад 180 000 голосів, а це означає, що майже половина першокласників України буде вчитися за сучасними підручниками від провідних міжнародних видавництв!
Також лідером став і підручник Оксани Карп'юк. 

Мовний табір Friends (відкриття)

На базі літнього табору "Капітошка" в Менському опорному закладі загальної середньої освіти  І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка відбулося відкриття моного табору "Friends". У цьому році мовний табір відвідують 30 учнів 3-х класів.
У перший день учні були поділені на 2 загони. Кожен загін обрав назву, девіз, емблему та свою пісню. Відбувся міні-концерт презентація кожного загону.



“CRAZY FRUITS” 


“Summertime is time for play. 
 We are happy all the day. 
Fruits are real nice 
So be sure to have a slice”







Вебінар від National Geographic Learning

Видавництво National Geographic Learning та компанія Лінгвіст провели безкоштовний вебінар на тему   Ideas for Summer Camps fromNational Geographic Learning’ . Під час вебінару вчителів ознайомили з ідеями для літніх мовних таборів, а також всі вчителі, які прослухали вебінар отримали фотокопіювальні матеріали та сертифікат. 

Розрахунок бала ЗНО з англійської мови 2018 (за інформацією osvita.ua)

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 72 бала). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.
Результат виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», №17-32 частини «Читання», № 49-58 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо» буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на рівні стандарту або академічному рівні.
Результат виконання завдань всього тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.
Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з англійської мови, правильно виконавши всі завдання № 1-16, № 17-32, № 49-58 та № 59, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація для учнів, які вивчали англійську мову на рівні стандарт або академічному рівні, дорівнює 56 тестовим балам.

Завдання та відповіді на тест ЗНО з англійської мови 2018

1 червня 2018 року було проведено ЗНО з англіської мови. Участь у тестуванні взяли 83990 людей. У цьому році на тестуванні вперше потрібно було виконати завдання з аудіювання. Дуже багато випускників обурені тим, що якість звучання була не на належному рівні, хоча самі завдання були середньої складності.

Завдання ЗНО з англійської мови 

ВІДПОВІДІ до завдань ЗНО

Аудіофайл тексту 

неділя, 27 травня 2018 р.

6 ways to start a sentence (ЗНО англійська мова)

Через декілька днів випускники будуть проходити ЗНО з англіської мови. Впевнена, що це відео допоможе їм у виконанні творчого завдання.

пʼятниця, 25 травня 2018 р.

НУШ тренінг вчителів англійської мови

10-12 травня в м. Чернігів пройшло навчання вчителів англійської мови, які будуть навчати дітей в перших класах в 2018-2019 н.р. Велике спасибі тренеру, Ларисі Павлюк. Було цікаво і пізнавально. В кінці навчання всі вчителі отримали сертифікати. Залишилося пройти лише онлайн навчання.